SPRAWOZDANIE Z ,,WIECZORU JASIA I MAŁGOSI''

29 kwietnia 2015r. nasza klasa 5c wraz z wychowawczynią panią Iwoną Książak   zorganizowała ,,Wieczór Jasia i Małgosi'' dla uczniów i  rodziców. Miało być to podsumowanie programu profilaktycznego ,,Domowi detektywi''.

Rodzice i nasza klasa przyszli punktualnie o 17:00 do sali nr 13 i zajęli miejsca, na których wcześniej pracowały ich dzieci. Pokaz zaczął się od przedstawienia historyjki z życia bohaterów  komiksu ,,Jaś i Małgosia na tropie". Każda historyjka opierała się na temacie piciu alkoholu. Miały one dowieść, że alkohol jest bardzo szkodliwy i nie należy go spożywać. Po skończonym pokazie zajęliśmy swoje miejsca przy rodzicach. Był również słodki poczęstunek.

Potem zaczęła się zabawa. Nasza pani rozdała liderom grup karteczki z zadaniami, które należało wykonać. Wszystkie grupy świetnie sobie poradziły. Po zabawie przedstawialiśmy nasze prezentacje na temat picia alkoholu. Każda prezentacja zawierała mądre przesłanie na ten temat i ważne pouczenie. Oczywiście nie zabrakło fajnej zabawy grupowej. Dziewczynki przedstawiły zabawy, do których wybierały chętnych rodziców i dzieci. Pierwsza zabawa to ,,Zgadnij kto to?''. Polegała na tym, żeby odgadnąć, jaką jesteś postacią z bajki. Kolejna zabawa to szukanie złota. Rodzice musieli szukać po szkole listów ze wskazówkami. A skarbem były słodycze dla odkrywców. Na koniec pani podziękowała rodzicom za przyjście i rozdała dyplomy za uczestnictwo w programie.

Uważamy, że był to fajnie spędzony czas i świetna zabawa, która pokazała nam, że alkohol nie jest nam do niczego potrzebny, jedynie może zaszkodzić naszemu zdrowiu.

I. Książak