Pierwszaki w Warszawie.

5 maja dwie klasy pierwsze - a i b wybrały się na wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Teatrze Guliwer,

gdzie dzieci obejrzały przedstawienie pt. Byczek Fernando. Spektakl zrealizowany na podstawie wierszowanej bajki opowiadał o pokojowo nastawionym do świata byczku, który zamiast brać udział w korridzie woli wieść spokoje, radosne życie, przesiadywać pod ulubionym drzewem i wąchać kwiaty. Bajka przypomina o tym, że pokój na świecie jest najważniejszy.
Następnie pierwszaki udały się do prawdziwej cukierkowni Cukier Lukier, czyli candy shop w stylu retro, gdzie na własne oczy widziały, jak powstają cukierki karmelki i lizaki. Widziały jak powstaje karmelowa masa, z której później każdy wykonał własnoręcznie swojego lizaka. Na koniec dzieci dostały też paczkę owocowych karmelków. Ostatnim punktem wyprawy była wizyta w restauracji McDonald. Wszyscy uznali, że wycieczka była wyjątkowa.
I.Godleś